• Kyberšikany na školách - Internetes zaklatás

• Dňa 11.januára 2024 sa pre prvý ročník SOŠ technickej v Dunajskej Strede uskutočnila prednáška spojenás diskusiou na tému kyberšikany na školách. Zaoberala sa príčinami, prejavmi a dôsledkami elektronického šikanovania hlavne medzi žiakmi a mladými. Po vysvetlení a porovnaní pojmov šikanovanie a kyberšikanovanie
            sa oboznámili účastníci s prostriedkami , formami / textové správy, fotky, videá, telefonáty, e-maily, sociálne
            siete, internetové stránky/ ,aktérmi /agresor, obeť, prizerajúci sa, priaznivec/ a druhmi kyberšikany /cyberstalting, kyberooming, flaming, sexting, happy slapping/. Hlavným cieľom prednášky bolo dať žiakom informáciu o možnostiach riešenia problému-poskytli sa im linky ktoré sa zaoberajú poradenstvom pre obete šikany a odporúčania zamerané na tri hlavné body: 1. nekomunikovať s agresorom, 2. obmedziť agresorovi  prístup a 3. oznámiť to dospelým.

2024. január 11-én a Dunaszerdahelyi Műszaki Szakközépiskola első évfolyama számára előadással összekötött beszélgetés valósult meg az internetes zaklatásról. Az elektronikus zaklatás jelenséggel, annak okaival és következményeivel foglalkozott, amely főleg a diákok és az fiatalok körében nagyon elterjedt. A zaklatás és az internetes zaklatás fogalmáról, összehasonlításról volt szó, majd megismerkedtek annak eszközeivel és formáival /szöveges hírek, fényképek, videók, telefonálások, e-mailek, szociális hálók, agresszorok, áldozatok, szemlélők, támogatók/, valamint az internetes zaklatás formáival / cyberstalting, kyberooming, flaming, sexting, happy slapping/. Az előadás fő célja, hogy a tanulók információt gyűjtsenek a probléma megoldásának lehetőségeiről, linkeket kaptak, amelyek tanácsadással szolgálnak a zaklatás áldozatainak, ugyanakkor ajánlásokat, amelyek 3 fő pontra irányultak: 1. nem kommunikálni az agresszorral, 2.korlátozni az agresszor hozzáférhetőségét,3. jelezni a felnőtteknek.