• Súťaž Matematický klokan - Matematika Kenguru verseny

• Dňa 26.03.2024 sa uskutočnila na SOŠ technickej v Dunajskej Strede súťaž pre šikovných matematikov-Matematický klokan. Do súťaže sa zapojili žiaci prvého a druhého ročníka. Veríme, že aj v tomto roku ako zvyčajne každý rok bude medzi nimi viacero úspešných riešiteľov.

2024. március 26-án került sor a Dunaszerdahelyi Műszaki Szakközépiskolában az ügyes matematikusok Matematika Kenguru versenyére. Az idei megmérettetésen az elsőévesek és másodévesek vettek részt. Hiszünk abban, hogy mint minden évben, idén is több sikeres megfejtő lesz közöttük.

• Bezpečná škola - Biztonságos iskola

• Dňa 21.marca 2024 v rámci projektu Bezpečná škola sa na SOŠ technickej v Dunajskej Strede
            uskutočnila prednáška s ukážkami sebaobrany. Pán Tibor Sklut zástupca firmy KOBUKRAV žiakom
            ukázal a dal aj vyskúšať jednoduché ale účinné hmaty a chmaty pri napadnutí agresorom spredu
            a zozadu. Pri precvičovaní sa žiaci presvedčili o tom, že netreba sa zľaknúť a dá sa útok s rozvahou
            jednoducho odvrátiť.

2024. március 21-én a Biztonságos Iskola projekt keretében a Dunaszerdahelyi Műszaki Szakközépiskolában
            önvédelmi bemutatóval egybekötött előadást tartott Sklut Tibor úr, a KOBUKRAV cég képviselője. A diákoknak egyszerű, de hatékony önvédelmi fogásokat mutatott be. A gyakorlatok során a tanulók meggyőződtek arról, hogy nem kell megijedni, könnyen elhárítható a támadás.

• Týždeň od 12. – 16. 03.2024 - 2024. március 12-től 16-ig tartó hét

• Týždeň od 12. – 16. 03.2024 bol pre žiakov 4.ročníka na SOŠ technickej v Dunajskej Strede týždňom
            1.časti maturitných skúšok. Pre ostatných bol vyplnený zaujímavými exkurziami a návštevou výstavy
            v Nitre.

A 2024. március 12-16-i hét a Dunaszerdahelyi Műszaki Szakközépiskola 4. évfolyamos diákjai számára az érettségi vizsgák hete volt.Az alacsonyabb évfolyamok tanulói érdekes tanulmányi kirándulásokon vettek rész városunk jeles üzemeiben, valamint meglátogatták a  Smart Energy kiállítást Nyitrán.