• Uskutočnila sa imatrikulácia prvákov... - Elsősöket avattunk….

• Na Strednej odbornej škole technickej v Dunajskej Strede sa uskutočnila imatrikulácia prvákov. Žiaci vyšších ročníkov sa tešili, že v rámci dobrého vkusu sa môžu poblázniť na prvákoch, ktorí sa museli podrobiť rôznym skúškam. Dobrú predvianočnú atmosféru ešte zvýšilo rozdávanie sladkostí žiakom.

A Dunaszerdahelyi Műszaki Szakközépiskolában ismét felavathattuk az elsősöket. A felsőbb évfolyamok tanulói már nagyon várták, hogy a jó ízlés határain belül megszívathatják az újoncokat. Különféle próbatételeknek vettették őket alá. A jó, karácsony előtti hangulatot növelte egy kis édesség kiosztása.

• Návšteva divadla v Budapešti - Budapesti színházlátogatás

• Iskolánk diákjai 2023. december 15-én Budapesten jártak, ahol a Pesti Magyar Színház előadásában megtekintették a Valahol Európában című musicalt. A szívhez szóló előadás szép élményeket hagyott diákban, tanárban egyaránt.

Žiaci našej školy 15. decembra 2023 v Budapešti navštívili divadelné predstavenie Niekde  v Európe. Predstavenie zanechalo v žiakoch a učiteľoch hlboké dojmy.

• Eko žiak 21.stročia - ÖkoDiák Környezetvédelmi Verseny

• Dňa 12. decembra 2023 v MKS Dunajskej Strede sa uskutočnila súťaž EKO ŽIAK 21.STOROČIA, ktorú zorganizovala Stredná zdravotnícka škola. V tomto roku sa do súťaže zapojili nielen stredné školy, ale aj „zeleno rozmýšľajúce“ základné školy.
            Po troch úspešne riešených online kolách sme sa súťaže zúčastnili s piatimi žiakmi. Medzi pätnástimi finalistami boli aj naši žiaci. Sebastian Zahari so svojím rečníckym prejavom o ochrane životného prostredia a o fosílnej energii dosiahol 3.miesto. Gratulujeme a ďakujeme aj ostatným účastníkom za postoj v súťaži.

A Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ adott otthont 2023. december 12-én az Egészségügyi Középiskola égisze alatt megrendezésre kerülő ÖkoDiák Környezetvédelmi Verseny döntőjének. Az ökológiai témájú versenybe ebben az évben a város középiskoláin kívül a járás „zöld gondolkodású” alapiskolái is bekapcsolódtak.
            A 3 online forduló feladatait sikeresen véve 5 diákkal érkeztünk a versenyre. A 15 döntős közé bejutott két 3.B osztályos tanulónk: Horváth Miklós és Zahari Sebastian. Sebastian a környezetvédelemről és a fosszilis energia felhasználásáról szóló meggyőző szónoki beszédével az előkelő 3. helyen végzett, és értékes jutalomban részesült. Gratulálunk neki és a többi résztvevőnek.

• Moderné závislosti - Beszélgetés a modern függőségekről

• ​​​​​​Prednáška spojená s besedou na tému Moderné závislosti sa uskutočnila na našej škole 11.decembra 2023.

Na začiatku prednášajúca uviedla tému a následne žiaci odprezentovali svoje príspevky k danej téme. Sústredili sa na nikotínové vrecúška a elektrické cigarety. Hovorilo sa o požívaní, ale aj o škodlivých účinkoch menovaných vecí. Nasledovala beseda, kde si žiaci vymenili skúsenosti a objasnili si mylné účinky
            nikotínových vrecúšok a elektrických cigariet.
            Cieľom prednášky a besedy bolo poukázať na ohrozujúce účinky požívania rôznych moderných foriem omamných látok a vyjasniť si pojmy súvisiace s touto tematikou.

Iskolánkban 2023. december 11-én került sor a beszélgetéssel egybekötött előadásra Modern függőségek címmel.
            Az előadó bevezette a témát, majd a diákok ismertették a hozzászólásaikat az adott témában. A nikotinos tasakra (ún.snüssz) és az elektronikus cigarettára összpontosítottak. Az előbb említett dolgok
            felhasználásáról, valamint ezek káros hatásairól szóltak a beszámolók, amelyek után kötetlen beszélgetés következett, ahol a diákok tapasztalatot cseréltek, tisztázták a nikotinos tasakok és az elektromos cigaretták káros hatásait.
            A beszélgetés célja az volt, hogy rámutasson a különféle modern kábítószerek használatának fenyegető hatásaira és tisztázza a témához kapcsolódó fogalmakat.

• Deň otvorených dverí - Nyitott nap az iskolában

• ​​​​​Dňa 5. decembra 2023 sa na SOŠ technickej v Dunajskej Strede otvorilidvere školy pre žiakov a rodičov základných škôl. Prítomní boli informovanío možnostiach ďalšieho štúdia na našej škole. Po prehliadke priestorov školya školských dielní sa všetci zúčastnili odbornej exkurzie v podniku Werheims. r.o., s ktorou máme dobrú spoluprácu.

​​​​​​​

2023. december 5.-én kinyitotta kapuit a Dunaszerdahelyi MűszakiSzakközépiskola az alapiskolák végzős diákjai előtt. Az iskolán oktatott szakok ismertetése után exkurzión vehettek részt a látogatók a Werheim üzemben,mellyel szorosan együtműködik az iskola a gyakorlati oktatás terén.